Każdy właściciel strony internetowej chce, aby znajdowała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Jednym z elementów walki o jak najwyższe pozycję jest pozycjonowanie strony internetowej. Jest to szereg działań, które mają doprowadzić do tego, że nasza strona wyświetla się na pierwszym miejscu. Część czynników wpływających na pozycję jest znana, ale zdecydowaną większość Google ukrywa. Pozycjonerzy samodzielnie muszą szukać odpowiednich sposobów na zdobycie wysokich pozycji. Są czynniki znane i mniej znane. Poniżej opiszę kilka popularnych rzeczy, które wpływają na pozycjonowanie Poznań.

Wybór słów kluczowych i optymalizacja treści

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby znajdowała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania

Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu jest wybór odpowiednich słów kluczowych. To od tego musimy zacząć proces pozycjonowania. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużego budżetu, to na początku nie warto jest wybierać fraz, które są bardzo konkurencyjne. Lepiej skupić się na słabszych frazach. Wybierając frazy warto jest również wspomóc działania prowadzące blog firmowy. Na blogu możemy publikować różnego rodzaju porady lub rankingi. Dzięki temu zyskamy nowych użytkowników naszej strony jak i również z całą pewnością polubią nas roboty Google. Jeżeli chodzi jeszcze o treści, to koniecznie należy zadbać o odpowiednie formatowanie treści. Powinniśmy wykorzystywać między innymi nagłówki jak i również podkreślanie czy też kursywę.

Oprócz optymalizacji treści powinniśmy również zadbać o optymalizacje opisu description i meta title.

Pozycjonowanie od strony technicznej

Treści na stronie są bardzo ważne, ale również bardzo ważne są aspekty techniczne.

Treści na stronie są bardzo ważne, ale również bardzo ważne są aspekty techniczne. Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką chcemy mieć architekturę strony. Odpowiedni układ kategorii i podkategorii bardzo ułatwia zarówno użytkownikom jak i robotom przemieszczanie się po stronie.

Techniczna strona pozycjonowania to również zadbanie o odpowiednią strukturę linkowania wewnętrznego, oraz zapewnienie bezpiecznego szyfrowania SSL. Od pewnego czasu jest to już wręcz konieczność i jeden z elementów rankingowych. Szczególnie jest to ważne w przypadku sklepów i innych miejsc, gdzie dokonywane są płatności.

Na samym końcu jeszcze chcę wspomnieć o linkach przychodzących. Właściwie to od tego należałoby rozpocząć, ponieważ jest to podstawowy czynnik rankingowy. Im więcej uda nam się pozyskać mocnych linków do naszej strony internetowej tym szybciej i łatwiej będziemy w stanie uzyskać wysokie pozycje. Jak widać na pozycjonowanie wpływa bardzo wiele różnych czynników. Im więcej ich poznamy, tym lepiej.